מפת''ח 12 MethodAgile

חברת מתודה גאה להציג את מפת"ח 12 MethodAgile – מהדורה חדשה של מפת"ח עם דגש מיוחד על פיתוח בשיטות אג'יליות.

אתר  מפת"ח האג'ילי 

המודל האג'ילי

פיתוח מערכות מידע בשיטות Agile לסוגיהן הפך זה מכבר לסטנדרט מקובל בשוק. פיתוח זה הינו תהליך פיתוח גמיש המבוצע בעבודת צוות ובסבבים קצרים תוך כדי התאמה לסביבה באופן מבוקר. גישת פיתוח Agile אינה מתודולוגיה סדורה אחת קבועה אלא אוסף של עקרונות כלליים, היכולים להיות ממומשים על גבי ספקטרום של אג'יליות בהתאם למבנה הארגון, יכולותיו וסוג הפרויקט. הפיתוח הזריז שם דגש על תגובה מהירה, יעילה, ממוקדת ואיכותית. מעגלי הפיתוח בפיתוח זריז הם קצרים ופתוחים לשינויים. המערכת מפותחת בספרינטים Sprints שמייצרים פונקציונאליות ותוצרים ללקוח מוקדם ככל האפשר.

בה בעת הולכת ומתגבשת בתעשיית התוכנה ההכרה שיש מקום וחשיבות רבה לשילוב יסודות ממתודולוגיות פיתוח תוכנה קלאסיות, הכוללות התנעה מסודרת של הפרויקט לפני הקפיצה למים, אפיון-על (לא מפורט), ניהול סיכונים, ניתוח חלופות, הקדשת ספרינטים לביצוע בדיקות, Reviews וכו'. נדרש גם תיעוד בסיסי של המערכת ההולכת ונבנית, על מנת לשמר ידע ולוודא שהפרויקט נמצא על המסלול הנכון ותואם את יעדי הארגון.

מפת"ח 12 – מפת"ח אג'ילי

במהדורה 12 של מפת"ח באה לידי ביטוי גישה זו באמצעות נושאים חדשניים כגון הסברים על המודל האג'ילי, עץ מערכת בגישה אג'ילית וכלים יחודיים ליישום MethodAgile.

בצד אלה, נוספו לממשק הידוע של מפת"ח פעילויות חדשות בנושא רשימות תיוג, הרחבת הכלים האקטיביים ושלל שיפורים נוספים.

מפת"ח האג'ילי הינו מוצר חדש, מתקדם ומוביל בתחום שילוב שיטות פיתוח אג'יליות, ניהול פרויקטים ומערכות תומכות.

קיטים חדשים ומעודכנים

מפת''ח האג'ילי MethodAgile

  • ניהול פרויקט אג'ילי הלכה למעשה
  • בעלי תפקידים – אחריות בעלי תפקידים שונים בפרויקט אג'ילי
  • סוגי מחזורי חיים – הסבר על שילוב מרכיבי אג'יליים במחזורי החיים השונים
  • נושאים משלימים – תכניות עבודה, תיעוד, סיכונים ועוד בעולם האגילי
  • תחזוקה אג'ילית
  • סיפורי משתמש וניהול דרישות בעולם האג'ילי
  • האם מוכנים להתחיל – הערכות והכנה נדרשת לניהול פרויקט אג'ילי

עץ מערכת אג'ילי

עץ המערכת האג'ילי של מפת"ח 12 מהווה פתרון יחודי ויעודי לתיעוד התכנון, הביצוע והבקרה של מערכות מידע בכלל, מערכות המפותחות במתודולוגיה האג'ילית בפרט. פתרון זה שומר על סדר ואחידות לאורך כל הפיתוח (והתחזוקה) לצד יכולות הפיתוח האג'ילי וניהול שינויים. תיעוד המערכת באמצעות עץ המערכת האג'ילי מתחיל בשלב הייזום (מפת"חון), המשך באיפון-על ופיתוח בסבבים מהירים וכלה בבדיקות, ניהול תצורה והעברה לייצור. בבסיס השיטה עומד עקרון התיעוד המתגלגל והאסימטרי, בהתאם לצרכיי הפרויקט והחלטות הארגון.

ניהול פרויקט בכלי Atlassian

ישום עקרונות האג'יל באמצעות מתודולוגית מפת"ח האג'ילי מחייב שימוש בכלים ממחושבים לניהול תהליכי הפיתוח. קיט זה, מתמקד בתהליכים הבסיסיים, Best practices , ליישום MethodAgile באמצעות כלים של חברת Atlassian Jira, Confluence וכלים אחרים

מתעניין בנושא אחר

כתבו לנו מה אתם מחפשים

מלאו את הטופס ואנחנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים

מתעניין בנושא אחר

נגישות