מפת''ח בכף ידך ישן

מתודולוגיית מפת"ח המוכרת והנפוצה – עתה בכף ידך!!

יישומון מפת"ח לטלפונים חכמים

מתודולוגיית מפת"ח במבנה פשוט של רשימות תיוג קצרות: פעילויות ותוצרים, בנושאים הקלאסיים של ניהול ופיתוח תוכנה ותחזוקתה וניהול IT בכללותו.

 

כל רשימת תיוג כוללת:

  • אוסף פעילויות מהן מורכב התהליך,
  • התוצרים שמופקים בכל שלב,
  • מצגת מנהלים על הנושא,
  • המדריך של הנושא כפי שמופיע בנוהל מפת"ח,

 

בעתיד ניתן יהיה להוריד (download) תבניות מפת"ח משרתי מתודה לסלולרי של המשתמש.

 

בין הרשימות מוצג עץ המערכת האוניברסלי על מנת להקל על הגולשים לזהות את התוצרים המוזכרים ברשימות השונות

 

mbi2_trans     mbi1_trans

היישומון קיים בשלב זה במהדורת אלפא למערכות אנדרואיד בלבד. ניתן להורידו מחנות היישומים של גוגל - Google Play google-play-badge-120

בקרוב גם בחנות היישומים של Apple 

בקרוב גם כתוסף לדפדפן כרום Image result for chrome extensions

ico21t ייזום פרויקט

ייזום הוא השלב הראשוני בו מועלית דרישה בסיסית לפרויקט, מערכת חדשה או לשינוי משמעותי במערכת קיימת.

ico22t אפיון מערכת

הגדרת מאפייני המערכת והדרישות: הצורך העסקי, מהות היישום, הטכנולוגיה הנדרשת, אופן המימוש והעלות המשוערת של המערכת.

ico19t פיתוח זריז Agile

פיתוח אג'ילי הוא תהליך זריז וגמיש עם דגש על עבודה משותפת בצוותים קטנים, העדפת תוכנה עובדת על-פני תיעוד נרחב, שיתוף הלקוח על-פני מסמך חוזי, וגמישות לשינויים על-פני היצמדות לתוכנית קבועה מראש.

ico20t שליטה ובקרה

מערך שליטה ובקרה - שו"ב, הוא "מרכז הפיקוד" של יחידת IT, שמספק נתונים בזמן אמת וכלים לניטור, מדידה והתראה על ביצועי מערכות IT בארגון – תשתיות, יישומים ושירותים.

ico18t Network Operations Center

פונקציית ה NOC אחראית על תרגום התראות מערך השו"ב לפעולה מתקנת/מונעת.  אופן עבודת ה NOC יקבע את מידת החזר ההשקעה והתועלת של מערך השו"ב

ico17t המשכיות עסקית BCP

רציפות תפקודית ותפעולית של תהליכים עסקיים קריטיים של ארגון בעת חירום, למשך זמן וברמת שירות נאותה הינם כורח המציאות. לצורך כך נבנית תכנית המשכיות עסקית BCP - Business Continuity Plan. התכנית מתייחסת לתרחישים שונים ומגדירה תכניות פעולה לפונקציות בארגון לצורך התאוששות בהתאם למדיניות הארגון. 

ico16t פיתוח יישומי מובייל

פיתוח ישומי מובייל דומה לפיתוח מערכת מידע אחרות. כמובן שסוג הפרויקט משליך במידה זו או אחרת על שיטת הפיתוח ושלבי מחזור חיים. להלן שלבי פיתוח מקובלים עם המלצות יישום

ico13t אתרי אינטרנט

מערכות מידע בעולם האינטרנט זקוקת גם הן לרשימת תיוג של פעילויות במהלך אפיון המערכת ופיתוחה בפועל

ico19t מעבר לענן

הענן הוא הרבה יותר מטכנולוגיה, זוהי תפיסת שירות, מקרה פרטי של מיקור חוץ. בבחינת המעבר לענן רצוי לקחת בחשבון את כל מרכיבי השירות והשפעתם. רשימת התיוג כוללת מבחר קריטריונים שעל הארגון לבחון במהלך בחירת ספק למתן שירותי ענן.

ico20t סקרים

סקר - Review הוא כלי חשוב ביותר להבטחת איכות המוצר ולאישור המשך הפיתוח. ביצוע סקרים ושיקופים, לסוגיהם השונים כמפורט להלן, יכול להציף בעיות וחוסרים, מארכיטקטורה ועד קוד, בצמתי הפרויקט הקריטיים. בפיתוח באג'ייל יוקדשו ספרינטים מיוחדים לביצוע סקרים.

ico18t בדיקות מערכת

בדיקות מערכת מתבצעות לאורך כל מחזור החיים ומטרתן לוודא אמינות המערכת ופעילותה התקינה. בפיתוח אג'ילי מושם דגש רב על בדיקות המשולבות בפיתוח ושימוש בכלי בדיקות אוטומטיים.

ico17t בקשה להצעות

בקשה להצעות (RFP) היא פנייה לספקים לשם קבלת הצעות בתחום המחשוב: ציוד, תוכנות, שירותים וכו'. האמנות שלב בקשה להצעות היא שילוב של עבודה מסודרת לפי הנוהל, יחד עם מקצוענות וזריזות. 

ico2t מיקור חוץ

מיקור חוץ - Outsourcing הוא התקשרות חוזית בין ארגון לספק, לפיה הספק מקבל על עצמו להפעיל ולתחזק (ואף לפתח) מערכות ממוחשבות מרכזיות של הארגון. 

ico3t תחקור והפקת לקחים

תהליך הפקת לקחים נועד לבדוק את התוצאה בפועל של פעילות מסוימת ואת פרטי ביצועה מול התוצאה הרצויה של אותה פעילות,כלומר: הבנת הגורמים לפער והפקת לקחים לשם מניעת פערים דומים בעתיד

ico21t התקנה והעברה לייצור

מה הן הפעילויות והתוצרים (התוצאות) הנדרשים לשם התקנה והעברה לייצור של מהדורה חדשה של המערכת.

ico22t ניהול סיכונים

ניהול סיכונים הוא מכשיר מרכזי לאיתור וטיפול בנקודות תורפה וכשלים פוטנציאלים העלולים לגרום לחריגות משמעותיות בלוחות הזמנים, בעלויות ובתכני הפרויקט ואף להפסקת הפרויקט וכישלונו.

ico10t עץ מערכת אוניברסלי

עץ המערכת הוא סרגל התיעוד וניהול הידע של כל תוצר ומסמך ראשי במפת''ח. סעיפי עץ המערכת הם רכיבי עץ המוצר של התוכנה ונשארים קבועים לאורך כל מחזור החיים של הפרויקט.

ico5t ניהול פגישות ודיונים

איך להפוך את המשאב היקר של פגישות ודיונים למכשיר אפקטיבי ויעיל לניהול הפרויקט ולהימנע מהפיכתו לחור השחור הבולע את הזמן היקר של המנהלים והמקצוענים בפרויקט.

ico6t אמידת עלויות

הערכת עלויות הפרויקט היא מהמשימות הקשות ביותר בניהול פרויקט ופיתוח (כולל שדרוג) של מערכות תוכנה. הרשימה להלן תסייע לך לבדוק אם נלקחו בחשבון מרכיבי עלות המערכת העיקריים.

ico1t הטמעה והדרכה

פעילויות ומשימות עיקריות לביצוע הטמעה מסודרת של המערכת, כולל מהדורות חדשות משמעותיות, כולל הדרכות וליווי המשתמשים.

ico13t ניתוח חלופות

בצמתים חשובים במהלך הפרויקט עולה הצורך לבחור חלופות ודרכי פעולה שונים, החל מהצטיידות בתוכנות וכלים וכלה באופנים שונים לניהול הפרויקט. הרשימה להלן תסייע לך לבצע בחינת חלופות ביעילות ובאפקטיביות.

 
 
 
מתעניין בנושא אחר

כתבו לנו מה אתם מחפשים

מלאו את הטופס ואנחנו נחזור אליכם עם פרטים נוספים

מתעניין בנושא אחר

נגישות